• Miks parandada?

    Esiklaasi täkke parandamine on kiireim ja soodsaim lahendus, et taastada klaasi vigastuseelne lähedane seisukord ja klaasi tugevus.

Täkke parandus


Eelistame parandada sinu auto esiklaasi, kuna see on keskonnasõbralik.

 

Carglass® pakub alati esimese võimalusena sinu auto esiklaasi kivitäkke parandamist. Täkke parandus on kiireim ja soodsaim lahendus, et taastada klaasi vigastuseelne seisukord ja klaasi tugevus. NB! Kuid alati jääb ka väike risk (ca 5% juhtudest), et parandatud koht võib hiljem edasi areneda praoks. Siis tuleb edasi mõelda klaasivahetuse peale.

Kogu protseduur kestab 30 min. Alljärgnevas videoklipis on see kokku võetud 1 minutiga:

 

Klaasiparanduse eelised:

  • Aeg– klaasi parandamisele kulub kõigest 30 minutit võrreldes klaasi paigaldusele kuluva 3 tunniga.
  • Raha – klaasi parandus on tunduvalt odavam.
  • Välimus – paranduse tulemusena paraneb oluliselt vigastuse visuaalne pool.
  • Tugevus – parandatud klaas on sama tugev kui enne vigastuse tekkimist klaasile.
  • Auto kere – kuna klaasi pole vaja eemaldada, siis säilitab kere oma jäikuse.
  • Mõrad – klaasi parandamine hoiab ära mõra tekkimise võimaluse.
  • Kasko – kõik kindlustusseltsid soosivad kivitäkete parandust, parandamine on ilma omavastutuseta ning sellega ei kaasne hilisemat kindlustusmakse muutumist.
  • Roheline mõtlemine  – hoiad ja säästad loodust, jääkprodukte ei teki peaaegu üldse võrreldes esiklaasi vahetusega.

Siit joonistelt saad vaadata, millised tingimused peavad olema täidetud, et esiklaasi parandada saaks. Arvesta ka sellega, kuigi klaasi parandamine on kiire, mugav ja tõhus lahendus kivitäkkega esiklaasile, siis alati eksisteerib lõpptulemuse nähtavaks jäämise ja paranduse ebaõnnestumise risk. See tähendab, et täkkeid me klaasilt eemaldada või välja võtta ei saa ja kuna avaldame klaasiparanduse käigus klaasile pinget, siis on alati väike võimalus, et paranduse ajal tekib klaasile mõra.

 

Esiklaasi täkke paranduse etapid:

I etapp


Vigastatud piirkonna ettevalmistamine paranduseks. Esmalt veendume, et täke oleks võimalikult puhas, et meie eriline täkete parandamiseks kasutatav polümeer nakkuks esiklaasiga korralikult.

Täkke parandus I etapp

II etapp


Täkke täitmine polümeeriga. Järgmiseks asetame me vigastatud piirkonnale erilise seadme, mis tekitab vaakumi. Kui kogu õhk on välja imetud, täidetakse täke polümeeriga.

Täkke parandus II etapp

III etapp


Polümeeri tahkestamine. Seejärel tahkestame me polümeeri erilise UV-kiirt kasutava tööriistaga. Polümeeril kulub täielikuks tahkestumiseks umbes 3 minutit.

Täkke parandus III etapp

IV etapp


Töö lõpuleviimine. Kui polümeer on tahke, puhastame me esiklaasi liigsest polümeerist ning poleerime parandatud koha pinna täielikult sileduse tagamiseks. Parandus on nüüd valmis.

Täkke parandus IV etapp