• Autoklaaside tootmine

    Enamlevinud tootjad koos lühitutvustusega, kelle originaalkvaliteediga OEM autoklaase Carglass® Eesti müüb ja paigaldab.

Klaasitootjad


Autotootjad ise ei valmista autoklaase, sest need tellitakse suurte klaasitootjate (näiteks: AGC, Pilkington, Fuyao, Saint-Gobain Sekurit) käest. Sellisel moel tagatakse autoklaaside kontrollitud (Original Equipment ehk OE) kvaliteet uutele autodele. Samadest tehastest, liinidelt tulevad üldjuhul ka järelturu autoklaasid (Automotive Glass Replacement ehk AGR). Järelturule toodetud suured kogused võimaldavad sama standardi ja kvaliteedinõuetega klaase müüa soodsama hinnaga.

Tõenäoliselt parim viis kvaliteedierinevuste mõistmiseks see, kuidas autoklaase valmistatakse.

Toome BMW näite. Iga kord kui töötatakse välja uut mudelit, võtavad nad tootjate käest pakkumised autoklaaside tootmiseks. Pakkumistele on ranged nõuded mis sisaldavad täpseid mõõte, aktsepteeritavaid hälbeid, koguseid, tähtaegu jne. Klaasitootja, kes võidab pakkumise on sellega heaks kiitnud BMW tingimused OE kvaliteedistandardi tagamiseks, mis autotootja esitas.

Neid autoklaase kutsutakse ka rahvakeeli „logoklaasideks“, kuna autotootja enda kaubamärk trükitakse seal koos kohustusliku markeeringuga. Need ongi siis kõige usaldusväärsema kvaliteediga OE autoklaasid.

FUYAO

BMW X7 2019 aasta mudel, Fuyao (Hiina) OE klaasidega.

Kuid OE varuosana on tihti väga erineva hinnaga, miks? Kuna autotootja sõlmib klaasitootajaga lepingu teatud koguste tootmiseks, siis peale uuema automudeli turuletulekut neid OE markeeringuga autoklaase enam ei toodeta, aga järelturul on nõudlus veel pikka aega olemas. Soodsamalt võib neid klaase saada näiteks siis, kui lattu on jäänud mingi varu ja need on vaja realiseerida.

Hea uudis nii klaasitootjale kui kliendile on see, et kuigi peale tähtaja lõppu ei tohi enam OE klaase edasi toota, saavad nad jätkata sama klaasi valmistamist ilma logota – siis nimetatakse neid „Original Equipment Manufacturer“ ehk OEM autoklaasideks. Ka teised klaasitootjad, kes osalesid alguses autotootja pakkumises, aga ei osutunud valituks, võivad siiski toota OEM autoklaase, mis tähendab, et need tooted vastavad samadele kvaliteedinõuetele, mis oleks kehtinud eksklusiivse OE ehk logoga klaasi tootmise lepingu puhul! Kokkuvõttes pakuvad OEM varuosad parimat väärtust kliendile, kuna sama kvaliteet tuleb oluliselt soodsama hinnaga! Just seetõttu on Carglassi valikus suuremate OEM klaasitootjate järelturu tooted.

On veel kolmas kvaliteedi klass – originaalvarustuse ekvivalent ehk „Original Equipment Equivalent“ ehk OEE, mis küll vastab kohaliku turu riiklikele standarditele, aga ei ole kooskõlas autotootjate rangemate OE nõudmistega. Need autoklaasid võivad erineda disainilt, klaasi paksuselt, võib esineda moonutusi, defekte ja need on tihti kõikuva kvaliteediga. Soodsam hinnatase saavutatakse madalama tootmiskvaliteedi nõute abil ning odavamate materjalide kasutamisega.

————————————————–

Kuna Carglass® on klaasiparandusele ja -vahetusele spetsialiseerunud ettevõtte ning teostab aastas tuhandeid töid, siis on meil hindamatu kogemus erinevate automarkide klaaside vahetamisel. Seetõttu oleme võitnud ka suuremate kindlustusfirmade usalduse nende klaasikahju saanud klientide teenindamisel. Tekib võimalus valida erineva tootja ja hinna vahel. Püüame alati pakkuda soodsama hinnaga autoklaasi, kus aga kvaliteet ja garantii on ühetaoline. Kuigi meil on olemas piisav laoseis enamlevinud autoklaasidega, siis peab arvestama tarnetähtaegadega 1-2 nädalat või vahel rohkemgi.

 

Info pärimisel meie kõnekeskuse teenusnumbrilt 1720 või teeninduse aja broneerimisel aitavad kogemustega kõnekeskuse spetsialistid teie autole üldjuhul VIN-koodi järgi leida sobiva ja õige autoklaasi.  Palume varuda kannatust – kuid kõik teie heaolu huvides! Kiiresti kasvav trend on uute autode puhul see, et nende esiklaasid sisaldavad järjest rohkem lisavarustust ning nõuvad hilisemat juhiabisüsteemide kalibreerimist.

Allpool on loetelu klaasitootjatest koos lühikirjeldustega, kelle originaalkvaliteediga OEM autoklaase Carglass Eestis müüb ja paigaldab. Loodetavasti on see info abiks kui soovite/peate valima erinevate tootjate vahel. Eesmärk on pakkuda kindlustunnet teie tehtud valiku osas!

 

1. Pilkington

Tänapäeval üks maailma suurimaid klaasitootjaid. Asutatud juba 1826. aastal John William Belli tehniliste teadmiste ning Inglismaa St Helens’i piirkonna kolme mõjuka perekonna, Brownilows, Greenalls ja Pilkingtonid, rahalise toetuse kaasabil. Eraettevõtte 1894 aastast kuni 1970. aastani, kui firma aktsiad noteeriti Londoni börsil.

Sir Alastair Pilkington leiutas 1950-ndatel klaasitootmise revolutsioonilise „float“ meetodi, mis alles aastate pärast võeti laialdasemalt kasutusele.

Ettevõtte omandas 2006. aasta juunis Jaapani NSG Grupp. Pilkingtoni nimi jääb kontserni ehitus- ja autotööstuse toodete kaubamärgiks. Tegutseb ühtse ülemaailmse organisatsioonina. Pilkington Automotive’il on hästi arenenud sõltumatud järelturu jaotus- ja hulgimüügivõrgud kogu Euroopas, Jaapanis, Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas ja Aasias, töötajaid üle 27 000.

Carglass® Eesti tellitud Pilkington’i autoklaasid tulevad Carglass® (Belron) kesklaost Belgiast ning ka Poolast ja Soomest.

 

2. AGC

AGC Inc (Asahi Glass Company, algselt Asahi Glass.) asutaja on Toshiya Iwasaki 8.septembril 1907 aastal. 1981 sisenes Euroopa turule. 1997 oli esimene klaasitööstuse välisinvestor Venemaal. AGC Automotive’i visioon on saada maailma kõige austavamaks, respekteeritumaks autoklaaside tarnijaks! AGC Groupi äritegevuse ja ühiskondliku tegevuse aluseks slogan: „Look Beyond“ (Vaata Kaugemale, ennusta, näe tulevikku). Neile kuuluvad veel alambrändid nagu: Splintex, Asahi, Temperlite, Lamisafe, AP Technoglass.

AGC Glass Europe (enne 2010 oli Glaverbel) peakontor asub Belgias.

Euroopa tehased asuvad: Fleurus (Belgia); Aniche (Prantsusmaa); Roccasecca (Itaalia); Tatabánya (Ungari); Chudeřice (Tšehhi); Nižni-Novgorod (Venemaa). Lisaks on veel tehaseid, müügiesindusi, ladusid Hispaanias, Šotimaal, Inglismaal, Saksamaal, Hollandis, Poolas, Rootsis, Türgis, Ukrainas – kokku üle 100 koha, 16 500 töötajaga.

Carglass® Eesti tellitud AGC autoklaasid tulevad Carglass® (Belron) kesklaost Belgiast ning Itaalia kesklaost.

 

3. Fuyao

Asutatud 1987-ndal aastal Fuzhous Cao Dewang poolt, peakorter Fuqingis (Hiina Rahvavabariik), pühendunud kvaliteetklaaside tootmisele. Ettevõte põhiväärtused: innovatsioon, hoolsus, lihtsus. Järgib oma strateegilise sõltumatuse teed, rakendades teadus- ja arendusalast tegevust, avatust ja kaasatust.

Praegu on Fuyao Group kasvanud üheks maailma suurimaks autotööstuse klaasitarnijaks, kelle toodangut tunnustavad, kasutavad OE-na maailma parimad autotootjad, näiteks: Bentley, Mercedes-Benz, BMW, Audi, GM, Ford, Volvo, Honda, Nissan, Mazda, Hyundai, Landrover, Fiat, Chrysler, Toyota, Mitsubishi, Kia, Volkswagen jne.

Fuyao Group uurib ja viib läbi tööstuse 4.0 kontseptsiooni, mille eesmärk on pakkuda kvaliteetset klaasi intelligentse tootmise kaasabil. Viimastel aastatel on võidetud mitmesuguseid auhindu ja tiitleid innovatsioonivõime eest nagu näiteks: CQA (China Quality Award) ja Phoenix 2016 (kõige prestiižsem ülemaailmne klaasitööstuse auhind!). Auhinna otsustajate paneel täheldas: „Cho Takwongi juhtimisel on Fuyao Group muutnud kogu auto klaasitööstuse globaalset struktuuri.”

Tootmised asuvad Hiinas ning 9 välisriigis, sealhulgas: Ameerika Ühendriikides, Venemaal, Saksamaal, Jaapanis ja Lõuna-Koreas. Samuti on neil 6 teadus- ja arenduskeskust Hiinas, Ameerika Ühendriikides ja Saksamaal. Kokku töötab kontsernis üle 26 000 töötaja.

Carglass® Eesti tellitud Fuyao autoklaasid tulevad Carglass® (Belron) kesklaost Belgiast ning ka otse Hiina tehasest.

 

4. Saint-Gobain Sekurit

Compagnie de Saint-Gobain S.A on Prantsuse rahvusvaheline ettevõte, mis asutati juba 1665 aastal Pariisis, üle 350 aasta tagasi ja mille peakorter asub La Défense’is ja Courbevoie’s. (algselt toodeti peegleid jm keskaja luksuskaupu)

Saint-Gobain Sekurit on olnud autoklaaside juhtiv tootja üle 80 aasta. Kuuludes Saint-Gobaini kontserni on neil pika-ajalised kogemused ja oskusteave. Saint-Gobain Sekurit on autotööstuses eelistatud partner, kui tegemist on autoklaasidega. Selleks on ka hea põhjus – nad laiendavad oma klientide võimalusi, sest nende innovaatilised lahendused on üks strateegia osa ning edu võti autoklaaside turul!

Neile kuulub 8 arenduskeskust ning müük ja tehased asuvad 19 riigis üle maailma 42 üksuse ja 16 400 töötajaga.

Carglass® Eesti tellitud Saint-Gobain Sekurit autoklaasid tulevad  Baltikumi kesklaost.

 

5. PGW

Pittsburgh Glass Works ehk PGW Auto Glass LLC on asutatud aastal 2000 Ameerika Ühendriikides, nagu nimigi ütleb – Pittsburgis, Pennsylvania osariigis (varasemalt PPG Auto Glass). Omandas esimesena maailmas varasemalt mainitud “float” klaasitootmise litsentsi 1962. aastal.

2017 aastal omandas PGW Auto Glass LLC’i juhtiv Mehhiko klaasitootja Vitro, S.A.B. de C.V. (BMV: VITROA), peakorteriga Monterreys. Vitro on pühendunud uue põlvkonna autoklaasifirma loomisele, mis keskendub innovatsioonile ja maailmatasemel klienditeenindusele. Toodab kõiki autoklaase ameerika autodele ning pidevalt väga suur klaaside valik on nende endi ladudes olemas.

Tootmised USAs, Kanadas, Mehhikos, Lõuna-Ameerikas, Poolas.

Tehnikakeskused Saksamaal Ettlingenis ning Hiinas Shanghais.

Carglass® Eesti tellitud PGW autoklaasid tulevad Saksamaa kesklaost.

 

6. Guardian, uue nimega Glavista

Glavista logo

Guardian Industries Corp. asutati 1932. aastal, Michiganis Auburn Hillsis. Ettevõttes töötab enam kui 17 000 inimest üle maailma ning toodab float-klaasi, klaastooteid, klaaskiust isolatsiooni ja ehitusmaterjale kaubandus-, elamu- ja autotööstuses. 2017. aastal omandas Guardian Industries Corp. üks Ameerika suurimaid eraettevõtteid Koch Industries, Inc.

Guardian Automotive Europe (osa Guardian Glass’ist ) on ainus klaasitootja Euroopas, kes keskendub ainult autotööstuse järelturule. Nende eesmärk on olla parima kvaliteediga autode asendusklaasi (ARG) eelistatud tarnija, kes peavad oma peamiseks tugevuseks silmapaistvat klienditeenindust. Nende arendustegevust toetab ülemaailmne teaduse- ja tehnoloogia keskus (STC) USAs Michiganis. Kasutavad ühe argumendina „Made in Europe“.

Peakontor on (Guardian Europe S.à r.l.) Luksemburgs.

Tehased asuvad Hispaanias (Guardian Glass España C.V., S.L.U.) Llodios ja Valencias (Valenciana de Suministros y Contratas Industriales, S.L.U.).

Carglass® Eesti tellitud Glavista autoklaasid tulevad Karlsruhe kesklaost, Saksamaa.

 

7. NordGlass

AGC Automotive Europe omandas Poola ettevõtte NordGlass aprillis 2015.

NordGlassi kaubamärk on Euroopas usaldusväärne tootja, nii hinna kui kvaliteedi poolest. Valmistab klaase spetsiaalselt autotööstuse järelturule. Kõik NordGlass autoklaasid vastavad tööstuse ECE R43 kvaliteedistandarditele. Autoklaaside valmistamise kogemust üle 20 aasta, üle 1000 töötaja.

Carglass® Eesti tellitud NordGlass’i autoklaasid tulevad Koszalini kesklaost, Poola.

 

NB! 2019 aasta maikuus sõlmisid Belron ja AGC frantsiisilepingu, mille tulemusena Poola 37 NordGlassi esindust hakkavad klaasiteenuseid pakkuma Belroni Carglass® kaubamärgi all. See on Belroni esimene omataoline leping klaasitootjaga klaasiparandus ja -vahetusteenuste osutamiseks! Analoogne leping sõlmiti ka AG Experti 19 esinduse kohta Tšehhi Vabariigis.

 

8. Shatterprufe

Shatterprufe

 

Shatterprufe® on asutatud 1935. aastal ja on kasvanud Lõuna-Aafrika suurimaks autoklaaside tarnijaks ning eksportijaks, olles autode asendusklaaside turu (ARG – Automotive Replacement Glass) juhtiv tarnija oma regioonis.

Shatterprufe® esiklaase toodetakse rohkem kui 700 sõidukimargile ja -mudelile. Loomulikult ka neid millel on paigaldatud tänapäevased ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) juhiabisüsteemid.

Shatterprufe® valmistab kvaliteetseid autoklaase, mis on toodetud OEM-i (Original Equipment Manufacturers) standardi järgi ja millel on SABS-sertifikaat, mis tagab riiklikele ja rahvusvahelistele standarditele või eeskirjadele (reguleerivad kvaliteedi- ja minimaalseid toimivusnõudeid) vastavad tooted.

Shatterprufe® missiooniks on pühendumus oma klientidele, investeerimine tehnoloogiasse, inimestesse, maailmatasemel tootmisfilosoofia ja turu muutustele kiire, loov ja paindlik reageerimine.

Shatterprufe®-l on 1500 töötajat ja nad toodavad aastas üle 1,2 miljoni esiklaasi ning üle 2,5 miljoni karastatud klaasi.

Shatterprufe®-l  on kolm kaasaegset automatiseeritud tootmistehast:

  1. Struandale’i tehas (asub Port Elizabethis)
  2. Neave’i tehas (asub Port Elizabethis)
  3. Ga-Rankuwas tehas (asub Pretoriast põhja pool)

Carglass® Eesti tellitud Shatterprufe® autoklaasid tulevad Carglass® (Belron) kesklaost Belgiast.