• Küpsiste kasutuspoliitika

Küpsiste kasutuspoliitika


Küpsis on väike tekstifail, mis edastatakse üle veebibrauseri sinu arvutisse, nutitelefoni või tahvelarvutisse. Meie veebisaidi külastamisel salvestatakse sinu seadme püsimällu küpsised, mis võimaldavad meie süsteemil sind järgmisel külastusel ära tunda ning parendada sinu jaoks meie veebisaidi kasutatavust.

Küpsised võivad olla ajutised (nn “sessiooniküpsised”), mis on kasutusel vaid ajal, mil viibid meie veebisaidil ning kustutatakse brauseri sulgemisel, või püsiküpsised, mis jäävad sinu seadme püsimällu pärast meie veebisaidilt lahkumist, kuni te need ise käsitsi kustutad või kui brauser teatud aja möödudes seda teeb.

Me kasutame mõnda ajutist küpsist, et sind meie veebisaidi külastamisel meeles pidada, küll aga lubame me kolmandatel osapooltel (iseäranis Google) kasutada meie veebisaitidel analüütilisi küpsiseid (nii ajutisi kui püsivaid), et koguda koondandmeid meie veebisaitide enimkülastatud osade kohta ja enda reklaamide jälgimiseks. Seda infot kasutatakse meie veebisaidi sisu täiustamiseks ja selle veebisaidi kasutamise lihtsustamiseks ning saamaks teavet enda reklaamide edukusest mujal internetis. Meie hinnangul on need küpsised minimaalselt privaatsust rikkuvad. Me ei luba oma veebisaitidel muid kolmandate osapoolte küpsiseid, mis jälgivad sinu internetikasutust, pakkumaks sihtturundust (nn “online käitumuslik reklaam”).

Enamik veebibrauseri sätteid on juba seadistatud aktsepteerima meie enda ja kolmandate osapoolte küpsiseid. Siiski saad sa neid sätteid kohandada (nii meie kui kolmandate osapoolte küpsiste puhul): kas aktsepteerida küpsised; kuvada iga kord, kui küpsis saadetakse, viip selle lubamiseks või keelamiseks või keelata koheselt kõik küpsised. Meie veebisaidi suurima funktsionaalsuse huvides soovitame me aktsepteerida nii meie kui kolmandate osapoolte küpsised. Brauseri sätteid saad muuta tööriistaribal. Kui soovid loobuda Google Analyticsi küpsistest (Google DoubleClick), külasta seda veebisaiti (tools.google.com/dlpage/gaoptout) ja lae alla brauseri lisandprogramm Google Analytics Opt-out.

Kui soovid meie küpsiseid hüljata, saad oma brauseri vastavalt konfigureerida, kuid pea silmas, et nii toimides ei pruugi veebisaidi mõned funktsioonid toimida ning seetõttu väheneb veebisaidi kasutusmugavus.

Sotsiaalvõrgustike ikoonid

Sotsiaalvõrgustike, näiteks Facebook ja YouTube, ikoonide rakendamiseks ja vastavate võrgustike ja väliste saitidega sidumiseks on kasutusel nendest, väljaspool meie kontrolli asuvatest domeenidest pärinevad skriptid. Peaksid arvestama, et need saidid koguvad tõenäoliselt teavet sinu internetikasutuse kohta, kaasa arvatud meie saidil. Klõpsates mõnda nendest ikoonidest registreerivad need saidid selle toimingu ja võivad antud teavet kasutada. Peaksid kontrollima iga saidi vastavaid poliitikaid, saamaks teavet, kuidas täpselt sinu teavet kasutatakse ja kuidas sellise teabe andmisest keelduda või seda kustutada.